Leadership Greensboro Alumni

Leadership Greensboro Alumni

Class of 1977
Mr. H. Allen Andrew
Mr. Rhodes T. Corbett
Mr. Ralph H. Ferrell III
Dr. Donn W. Gresso
Mr. J. E. Hicks
Dr. C. F. Klotzberger
Ms. Martha R. “Bonnie” McAlister
Mr. W. Lee Norman
Mr. Doug E. Rhudy
Mr. Robert St. John
Mr. Donald G. Weaver
Mr. Dale Roy Whitfield

Class of 1978
Mr. E. Frank Bennett
Ms. Lynn Fifield Black
Mr. George R. Brumback
Mr. James M. Howerton
Mr. Ashley S. James Jr.
Mr. Benjamin P. Jenkins, III
Mr. Jerry W. Lawson
Mr. Richard D. Levy
Mr. Robert E. Moore
Mr. Charles W. Patterson, III
Mr. Fred L. Preyer
Mr. Dan Shelton
Mr. Mark R. Sills
Mr. Melvin C. Swann Jr.
Mr. Terry S. White
Mr. James B. Wiglesworth
Mr. Jon B. Wimbish

Class of 1979
Mr. William H. Bogan
Ms. Mae A. Douglas
Ms. Brooks G. Graham
Ms. Mary Alice Haynie
Mr. James F. Kirkpatrick
Ms. Gail Malevan LeBauer
Mr. Robert T. Martin Jr.
Mr. Robert W. Mays Jr.
Ms. Sara Anne Trott Parham
Mr. Thomas Stockard Routh
Mr. Charles William Saunders, Jr.
Mr. Ralph K. Shelton
Mr. Thomas S. Strickler
Mr. Larry J. A. Thompson
Mr. James John Valentine
Ms. Michele van Gobes
Mr. James F. Wright, II

Class of 1980
Mr. John L. Bakane
Mr. Kenneth Warren Banner
Ms. Sylvia G. Berkelhammer
Mr. William H. Black, III
Mr. Richard H. Bowling
Mr. Henry G. Carrison
Mr. Robert Cameron Cooke
Ms. Sharron E. Cornelius
Mr. William S. Cross
Mr. Lindsay R. Davis, Jr.
Ms. Hughlene Bostian Frank
Mr. Robert Neal Hunter, Jr.
Ms. Stella Jones
Ms. Denise Elaine Maleska
Ms. Linda Wilson McDougle
Mr. Thomas Bickett Moring
Mr. David Rosenstein
Mr. Don R. Vaught

Class of 1981
Mr. James B. Baugh
Mr. L. Andrew Bell, III
Mr. Charles T. Byrd, Jr.
Ms. Sue W. Cole
Ms. Betty N. Crutcher
Mr. Franklin McLeod Dew
Mr. John David Englar
Mr. Waverly C. Evans
Mr. Michael H. Godwin
Ms. Susan Petty Harmon
Mr. Alvin D. Harris
Ms. Violet P. Landreth
Mr. David F. Leeper
Mr. William L. Leinster
Ms. Carter W. Leinster
Mr. Randall S. Macon
Mr. David A. Moff
Dr. Michael Thomas Renn Mr. John Wade Shore
Mr. James W. Smith

Class of 1982
Mr. Robert Glenn Banner
Ms. Edith S. Chance
Mr. Douglas W. Copeland,Jr.
Ms. Patricia Roos Cross
Ms. Susan Crow
Mr. W. Erwin Fuller Jr.
Mr. Edward M. Harrington
Mr. J. Edward Kitchen
Mr. James E. Landon CLU, ChFC
Ms. Teresa M. McVickers
Mr. Randall S. Minix
Ms. Margaret Dudley Moses
Mr. Stephen D. Showfety
Mr. John M. Smith
Ms. Helen Easter Snow
Mr. Leroy Stokes
Mr. George Curtis Weaver
Mr. Randy J. Weikel

Class of 1983
Ms. Alexa Smith Aycock
Ms. Georgia W. Bowser
Ms. Wanda Bracks Daughtry
Mr. Michael L. Diamond
Mr. J. Randall Dixon
Ms. Mary Marr D. Johnson
Mr. Ronald P. Johnson
Dr. Stephen Thomas Jones
Mr. Richard Robert Kern
Mr. Curtis Lee Laughlin, III
Dr. Sue E. Medley
Ms. Ann Morrison
Mr. Bradley Angstman Peete
Mr. Roland A. Phillips Jr.
Mr. John J. Skabo
Ms. Stephanie M Walker
Ms. Dianne Elaine S. Wheatley
Ms. N. Jeaneane Williams

Class of 1984
Ms. Darlene L. Ball
Dr. Dora M. Brodie
Rev. George W. Brooks
Ms. Mary Ellen Burke
Ms. Lynda Brown Clifford
Ms. Carol Malcolm Davis
Mr. David W. Fisher
Mr. Charles T. Hagan III
Mr. William H. Henderson
Mr. Jerry M. Highsmith
Mr. Donald L. Hill
Ms. Kathryn Lamberth Keesee
Ms. Lea Spencer Kirkman
Ms. Wanda Gates Poole
Mr. John G. Redmond
Mr. John X. Ritchotte
Ms. Linda Helen Marks Shapiro
Mr. Donald Winfred Shumaker
Dr. Ronald O. Smith

Class of 1985
Ms. Kathryn Newsome Ahlport
Mr. Neal Anthony Anderson
Mr. James H. Brewer Jr.
Mr. W. H. Carstarphen
Ms. Griselda Swilley Clark
Ms. Lillian M. Couch
Mr. James C. Daufeldt
Mr. Daniel J. Dunne
Ms. Betty Swanner Geraci
Ms. Mary L. Hoyle
Mr. W. David Hunt
Ms. Maureen Demarest Murray
Mr. Terry W. Nall
Ms. Elaine T. Ostrowski
Ms. Pam Sprinkle
Mr. William Edmondson Stone
Mr. Ferdinand Raymond Stout II
Mr. Robert L. Wynn II

Class of 1986
Ms. Kathy Bowman Atkins
Mr. Robert J. Brown
Mr. Ashby M. Cook Jr.
Mr. Sylvester Daughtry Jr.
Mr. James D. Elza Jr.
Mr. William F. Ezzell
Mr. Gerald P. Goulder
Mr. Richard Arthur Grubar
Ms. Patrice A. Hinnant
Mr. William K. Krebs, CLU
Ms. Jane Marsh Martin
Mr. E. Garth Miller
Mr. C. Louis Moore
Ms. Shirley D. Morrison
Ms. Betsy Suitt Oakley
Mr. E. Bennett Parks
Mr. Grover DeLane Ragland
Ms. Elizabeth N. Reinecke
Mr. Michael Steven Schiftan
Ms. Susan Howard Schwartz
Mr. Ronald L. Taylor

Class of 1987
Ms. Margaret Bourdeaux Arbuckle
Mr. H. Ted Barnett Jr.
Ms. Donna G. Barrier
Mr. Eric Richardson Calhoun
Ms. Megan Richey Cohan
Ms. Dorothy Ramsey Copeland
Mr. William S. Creekmuir
Mr. John P. Daniel
Ms. Jean Hobbs Davison
Mr. James M. Evans
Mr. William Morton Guill
Mr. A. Dale Hilliard
Mr. Charles W. Holderness
Mr. John W. Kirkman
Ms. Joan Rhea Kofodimos
Mr. John Howard Martin
Mr. Kenneth Charles Mayer Jr.
Mr. William Virden Nutt Jr.
Mr. C. Albert Rubio
Ms. Sue K. Spidell
Ms. Kathleen L. Treanor
Mr. Charles Timothy Ward
Mr. R. Keith Wiley
Mr. Ronald L. Wilson

Class of 1988
Mr. William Proctor Benjamin
Mr. Thomas Anthony Berry
Mr. John Tol Broome Jr.
Mr. Marc R. Bush
Mr. James S. Butner
Mr. Arnold William Butts Jr.
Mr. Cole Charles Campbell
Ms. Mary Mims
Ms. Sharon Costner Daniel
Mr. Steven Lee Ellis
Ms. Jacqueline Kopell Forman
Mr. Thomas Lynn Huff
Ms. Sandra Daye Hughes
Ms. Joyce Criscoe Jarrett
Ms. Suzanne Bond Plihcik
Ms. Mildred Hardy Powell
Mr. James Roskelly
Mr. Everett B. Saslow Jr.
Mr. John Edward Shaw
Mr. Mark Anderson Taylor
Mr. Arthur Robinson Tyler

Class of 1989
Ms. Kathryn Rettew Black
Mr. James Allen Black Jr
Ms. Carlyn Jeffries Bowden
Ms. Patricia D. Burks
Mr. Edward Hunter Carroll
Mr. Russell Lawrence Cohen
Ms. Gay H. Davis
Mr. William F. Geter
Ms. Sue S. Gleiter
Mr. William Edward Hall Jr.
Mr. Bryant Allen Haskins
Mr. Ross Frank Hemphill
Mr. Keith Shelton Hiatt
Mr. Thomas Gray McCaskill
Mr. Ralph DuBois Mitchell
Mr. Larry I. Moore
Dr. David H. Newman
Ms. Teresa Blackwood Obermeyer
Mr. Robert Virginius Perkins III
Mr. Reid L. Phillips
Mr. Richard Leonard Pinto
Mr. John Arthur Stone
Mr. Samuel Parker Troy
Ms. Judith White Wicker
Mr. John Spencer Wright

Class of 1990
Mr. Carl Crittenden Ashby III
Mr. Robert Bruce Bradley
Mr. Chester H. Brown Jr.
Mr. John D. Broyhill Jr.
Mr. Bruce Bernard Cantrell
Ms. Margaret Poore Chesson
Mr. Ronald Andrew Crutcher
Ms. Jeri K. D’Lugin
Mr. Steven Lowell Easter
Mr. Kenneth E. Graham
Mr. Gary Paul Kane
Mr. Anthony Philip Lucente
Ms. Meryl G. Mullane
Mr. Michael Riggs Pendergraft
Ms. Mable S. Scott
Mr. Paul Cosby Summerell
Mr. Danny Lee Thompson Jr.
Ms. Elizabeth Treadway

Class of 1991
Dr. Cheryl Mann Callahan
Ms. Sandra Garrett Carmany
Ms. Carolyn Quilloin Coleman
Ms. Florence Fraser Gatten
Mr. Richard L. Gray
Mr. Dale C. Hewitt
Dr. Haywood Melton Ingram
Mr. Marc Lewis Isaacson
Ms. Sharon O’Donnell Johnston
Ms. Lisa Leikam
Ms. Carol Hill Metheny
Ms. Lori Redding
Mr. Jerry D. Reynolds
Mr. Paul Wayne Scott Sr.
Mr. John Kyle Snider
Ms. Mary Schott Speaker
Mr. Douglas McVea Stone
Mr. Clinton Lee Thomas Jr.
Mr. Paul Lawrence Vetter
Ms. Patricia Connell Vreeland
Mr. Sullivan Anthony Welborne

Class of 1992
Dr. Lundee Williams Amos
Ms. Ann K. Apple
Mr. Gary Lee Beaver
Mr. Robert Emery Bencini III
Ms. Pauline Turner Brown
Mr. Jerry Wayne Clark
Ms. Kathleen Myers Coe
Ms. Carla Maria Fried
Mr. Alfred Hamilton Garvey Jr.
Mr. David Eugene Hammer
Mr. Hayes Ragland Holderness
Mr. George Edmund Holland
Ms. Cellestine Hill Hunt
Mr. J. Sanford Kiddie
Ms. Sandra M. Neerman
Ms. Mary Childrey Rakestraw
Ms. Mary Shawn M. Reiser
Ms. Gladys Ashe Robinson
Mr. MacArthur Sims
Mr. Larry Eugene Starling
Ms. Sally Shaak Weeks
Ms. Katie R. White
Mr. Edward Leroy Whitfield
Mr. Mark Strother Yost

Class of 1993
Ms. Terry M. Ball
Mr. Neil Miller Belenky
Mr. Frederick L. Berry
Ms. Jean P. Blackley
Mr. James Edward Brady
Ms. Jewell Egerton Cooper
Mr. Mark O. Costley
Mr. Mark Christopher Courtright
Ms. Mona Gillis Edwards
Mr. Richard Douglas Gawrych
Mr. John Thomas Higgins Jr.
Ms. Carolyn Rich Hines
Mr. James Thomas Kelley
Mr. Gary Scott Kenton
Ms. Roberta S. Lane
Ms. Lisa Talley Laughlin
Mr. J. Lee Lloyd
Mr. Peter George Pappas
Mr. Thomas Henry Phoenix
Ms. Jane Rodgers
Ms. Virginia Baker Saslow

Class of 1994
Mr. Charles Preston Adams
Mr. Frederick Edward Barnes
Ms. Joanne McAdoo Black
Ms. Cheryl King Collins
Mr. Bradley Curtis Cox
Mr. Edward Neal Crawford
Ms. Harriet Frink Davis
Ms. Joan H. Evans
Ms. Tiffany McKillip Franks
Mr. Guy L. Loftin
Mr. John Lauten Lomax
Mr. Charles Douglas Mecimore Jr.
Ms. Pamela Edmondson Nisbet
Mr. Jeffrey Edward Oleynik
Mr. James H. Slaughter
Mr. Gordon D. Soenksen
Mr. Carlos G. Tejada
Mr. William Westbrook Watson

Class of 1995
Ms. Margaret DuBose Avery
Mr. Charles Earl Betts, CIMC
Mr. Marc David Bishop
Ms. Louise Freemon Brady
Ms. Danielle Marie Broadstreet
Ms. Anne M. Casey
Mr. William Hill DuBose
Mr. John Jeffrey Fenton
Mr. Damian Scott Halstead
Ms. Elizabeth Catherine Jones
Ms. Martha Wentz Peete
Ms. Shirley Smallwood Rascoe
Mr. R. Timothy Rice
Mr. Richard H. Riddleberger
Mr. James Gray Rucker
Mr. Anthony Lorre Scales
Ms. Pamela Lancianese Smith
Mr. Jerry Roscoe Speight
Mr. Mitchell Reid Townsend
Mr. Joseph Elwood Weatherly, III
Ms. Penelope Powell Whiteheart
Mr. Gerald Williams
Ms. Linda Richardson Wilson

Class of 1996
Ms. Ann F. Alexander
Mr. Michael R. Cooke
Mr. Daniel C. Craft
Mr. Mark Davidson
Mr. Thomas G. Gettinger
Mr. Paul G. Gilmer, Sr.
Ms. Carolyn T. Green
Mr. Scott M. Greer
Ms. S. Mebane Ham
Mr. Robert W. Henderson
Ms. Robin D. Lindsey-Kiger
Mr. C. Thomas Martin
Ms. Sandra T. Mayfield
Mr. Ben McFadyen
Mr. Hoyt J. Phillips
Mr. James M. Powell
Mr. Kevin J. Price
Mr. William S. Seymour
Ms. Ashley E. Staton
Mr. Sylvester Taylor
Ms. Paula E. Young

Class of 1997
Mr. M. Phillip Barbee
Mr. David L. Brown
Ms. Nancy G. Calkins
Mr. Andrew F. Cannady
Ms. Amy R. Collins
Mr. T. Clyde Collins, Jr.
Mr. Nathan E. Cook
Mr. Ronald W. Erickson
Mr. Michael S. Fox
Ms. Melanie M. Hamilton
Ms. Yvette M. Harris
Ms. Mary Ellen M. Keeney
Ms. Kathy G. Lubbers
Ms. Ida G. Milan
Mr. Joel C. Mills
Mr. Thomas G. Nisbet, Jr.
Ms. Judy R. Piper
Ms. Tresa M. Saxton
Mr. Paul M. Stanfield
Ms. Elizabeth B. Stauffer
Mr. Marshall A. Tuck
Dr. Terry W. Worrell
Ms. Bettye J. Young

Class of 1998
Ms. Jennifer L. Beane
Mr. Terry L. Bellamy
Mr. Robert T. Braswell
Mr. Jenkins S. Crayton
Ms. Joan M. Glynn
Ms. Judith Ann Harvey
Mr. Dennis G. Hjelmquist
Mr. Robert R. Jennings
Ms. Hallie S. Jessup
Ms. Leigh M. Jones
Ms. Margaret R. Kantlehner
Mr. John E. Kean
Ms. Ann E. Kroupa
Mr. Donald C. Lampe
Mr. Gibbons McEachran, III
Mr. Alec M. Natt
Ms. Susan L. Polinsky
Ms. Michelle W. Porter
Ms. Mimi T. Stang
Mr. Dennis G. Stearns
Ms. Ellyn F. Steinhorn
Mr. Scott E. Swan
Mr. Michael V. Taylor
Mr. J. Douglas Thorne

Class of 1999
Mr. Kenneth K. Boggs
Mr. Ralph D. Brown
Mr. Keith W. Bryant
Ms. Tracey Burchette-Simmons
Ms. Megan D. Cavanaugh
Ms. Ruth C. Choiniere
Mr. Joseph A. DePasquale
Mr. Michael G. Dougherty
Mr. Arthur L. Gillis
Mr. Calvin L. Gilmore
Mr. William E. Harrell
Mr. Weston W. Hatfield
Ms. Irene W. Jasper
Ms. Beth A. Joyce
Ms. Susie Knight-Pass
Ms. Deborah Shaw Maryland
Ms. Cheryl L. McQueary
Mr. Jeffrey J. Ott
Mr. Stephen C. Parham
Mr. Robert E. Peterson
Mr. James J. Reittinger
Mr. David R. Renaker
Mr. Robert E. Scheppegrell
Ms. Valerie I. Sessa
Mr. Alan H. Smith
Ms. Glenda E. Welch
Mr. Calvin R. Worsley
Ms. Bonnie T. Yarbrough

Class of 2000
Ms. Tina M. Akers
Ms. Carole L. Biggers
Ms. Lora M. Bradsher
Mr. P. David Brown, Jr.
Mr. John F. Campbell
Mr. Nathan Chapman
Ms. Bernadine S. Chapman
Mr. Bruce Randy Doss
Mr. Eugene Durham
Mr. Gunnar N. R. Fromen
Mr. Harold S. Gibbons
Mr. Nancy B. Guttman
Ms. Anne R. Harris
Ms. Laura A. James
Ms. Lucile A. Johnson
Ms. Margaret M. Jones
Ms. Lisa K. LeBlanc
Mr. Ken E. Lewis, Jr.
Mr. Mitchell W. Matthews
Mr. James Peavy
Mr. Steven C. Price
Mr. Robert M. Pugh
Ms. Gloria M. Rankin
Ms. Antonia Monk Reaves
Mr. Jerome J. Reid
Ms. Pamela Sue Ring
Mr. Stephen W. Simpson
Mr. John R. Stewart
Mr. Robert C. White
Mr. Larry L. Williams

Class of 2001
Mr. Robert H. Akin
Mr. William Alexander Audilet
Ms. Tomi W. Bryan
Mr. Kevin R. Bumgarner
Mr. Bruce W. Bunce
Mr. Johnny E. Byrd
Mr. Lane D. Cahill
Rev. Calvin Odell Cleveland, Jr.
Ms. Nya S. Flomo
Mr. Gary M. Grandon
Ms. Colleen P. Grotsky
Mr. Avery B. Hall
Mr. Christopher K. Harrill
Mr. James J. Harris
Mr. Michael R. Herzing
Mr. Jerry E. Hudson
Ms. Kimerly P. Hunt
Mr. Mitchell E. Johnson
Mr. Pierre M. K’Briuh
Ms. Toni F. Knight
Mr. Ronald N. LaPine
Ms. Allison Elizabeth LeRoy
Dr. Laura Lomax
Ms. Anne E. Lundquist
Dr. James A. Matthews
Mr. Malcolm Lee McAllister
Mr. Daniel T. McEachern
Ms. Joni C. Moffitt
Ms. Jacqueline A. Ostasiewski
Mr. Gary M. Palmer
Ms. Laura Quate Pratt
Mr. Robert A. Rush
Mr. Jack W. Shields
Ms. Karen S. Small
Mr. Wesley Scott Wallace
Ms. Lynn W. Wells
Mr. James E. Williams

Class of 2002
Mr. Clayton S. Alexander
Ms. Sherrice H. Alston
Ms. Barbara J. Bausch
Ms. Kimberley S. Brummett
Mr. Nathan H. Conner
Mr. Manning A. Connors
Mr. John M. Cross, Jr.
Mr. James E. Easley
Ms. Anne E. Embrey
Mr. Robert L. Faison
Ms. Marsha A. Glazman
Mr. John W. Hardy, Jr.
Mr. James C. Herring, Jr.
Mr. Allen H. Johnson, III
Ms. Olenda E. Johnson
Ms. Kathleen A. Kelly
Mr. Julius J. Koonce
Mr. David B. LeBlanc
Mr. Tony Little
Ms. Linda G. Martin
Mr. Charles A. Mattina
Mr. Benjamin R. Mayfield
Ms. Nancy A. McLean
Ms. Kimberly T. Novosad
Mr. Bruce R. Oakley
Ms. Mona B. Olds
Ms. Lora C. Prisock
Mr. Andrew V. Putnam
Ms. Tosha M. Raynor
Mr. Brad D. Resler
Mr. T. Darren Richards
Mr. Steven J. Shore
Mr. Thomas E. Smith
Mr. Will P. Stevens
Mr. Robert Tursky
Ms. Patty von Steen
Mr. Jimmy R. Westmoreland
Ms. Sandra C. Woodard

Class of 2003
Mr. Laurence K. Aikens
Ms. Ruth D. Anderson
Mr. Patricia A. Boswell
Mr. Craig L. Callahan
Ms. Patricia D. Clark
Ms. Johanna I. Cockburn
Mr. Andrew S. Cockman
Ms. Tonya M. Cockman
Ms. Abby J. Donnelly
Ms. Kathryn F. Elliott
Ms. Elisabeth R. Green
Mr. Ephraim E. Grubbs III
Ms. Marci L. Haussler
Mr. Greg G. Holland
Mr. Roderick D. Jessup
Mr. David A. Josephsohn
Ms. Spoma Jovanovic
Mr. Benny D. Judd Jr.
Mr. Paul L. Kennedy
Ms. Juanita Kornegay
Mr. James E. Kubic
Ms. Gretchen O’Shay
Dr. William A. Lynagh
Mr. Ryan Z. Maltese
Mr. Roy L. Mark Jr.
Ms. Jennifer R. Maxson
Ms. Gina L.M. McCarn
Mr. Donald M. Mitacek
Ms. Ellen J. Moore
Ms. Anne S. Powers
Mr. John W. Rock
Mr. Michael Saghy
Mr. David W. Sar
Mr. Gregory T. Sardzinski
Mr. Lawrence J. Schell
Ms. Katherine J. Shugart
Ms. Sharon B. Sink
Ms. Maria A. Thurlow
Mr. Christopher A. Turner
Mr. Timothy P. Vivian
Ms. Susan D. Wolfe

Class of 2004
Mr. Derek J. Allen
Mr. Raleigh Bailey
Ms. Cynthia G. Basinger
Mr. Jonathan D. Bell
Ms. Josefa E. Bethea
Mr. Jordan C. Bressler
Ms. Felicia E. Brown
Mr. John B. Brown
Mr. James W. Bryan
Mr. Daniel M. Burns
Ms. Melissa J. Burroughs
Ms. Kristina L. Caradori
Ms. Sandra R. Carter
Ms. Scott G. Carter
Ms. Keisha D. Chapman
Ms. Jeanine M. Falcon
Ms. Carolyn W. Flowers
Ms. Kent E. Gammon
Mr. Jack B. Hicks
Ms. Ruth K. Hinshaw
Mr. Greg Holland
Ms. Patricia M. Janke
Mr. Ryan S. Jenkins
Mr. Reaves G. King
Ms. Annette A. Lewis
Mr. Douglas S. Lewis
Ms. Sheila A. Lyons
Mr. Michael E. Matznick
Mr. Brian J. McGinn
Mr. Jeffrey E. McInnis
Ms. Deborah H. Moore
Mr. Omer Omer
Mr. David B. Polinsky
Ms. Patricia J. Price-Lea
Ms. Carolynn H. Rice
Mr. Larry Shuler
Ms. Tamara V. Slaughter
Mr. Jim M. Slowin
Ms. Cindy L. Thompson
Ms. Cynthia C. van Laar
Mr. Glenn D. Waters
Mr. Patrick A. Weiner
Ms. Sheila M. Whitley
Ms. Lisa W. Wolfe

Class of 2005
Ms. Courtney Allen
Ms. Sherrill Baker
Mr. Alonza Barnett, Jr.
Mr. Russell Bell
Mr. Steven Billings
Mr. Jerry Bohnsack
Mr. Sandra Boren
Mr. Sequoya Borgman
Mr. Benjamin Briggs
Mr. Noel Burt
Ms. Helen Cauthen
Mr. Harsha Challa
Mr. Jamie Cosson
Ms. Mary Dowdell
Mr. Dan Estes
Mr. Kevin Gray
Mr. Randall Hanson
Mr. Tim Hayworth
Ms. Sharon Hoard
Mr. Benjamin Hwang
Mr. Paul Jeffrey
Ms. Tina Jones
Ms. Betty Kelly
Mr. Robert Kidwell
Mr. Darlene Leonard
Mr. Leigh Loftin
Mr. Glen Long
Mr. Anthony Martinette
Mr. Darrick Moore
Mr. Kevin M. Odom
Mr. Alonzo Redmon
Ms. Angela Scott
Ms. Donna Seckar
Ms. Rae Marie Smith
Ms. Terri Stockton
Ms. Patricia Stoddart
Ms. Jenny Stokes
Ms. Elizabeth Summers
Ms. Kaler Walker
Mr. Charles Washburn
Mr. Brady Yntema

Class of 2006
Mr. Chris Adams
Mr. Kent Bates
Ms. Mary Ruth Bell
Ms. Rachel Briley
Ms. Janice Lanier
Mr. James Canaday Jr.
Mr. Gregory Chabon
Mr. Tyler Crooker
Ms. LuAnn Dove
Ms. Amy Ferguson
Ms. Patricia Freeman
Mr. Harley Garrison
Mr. Michael Geary
Ms. Deborah Grant
Ms. D. Christine Hagan
Mr. Wiliam J. Hall
Mr. William Hamilton
Ms. Shawn Hendrix
Mr. James Hoeger
Mr. Howard Jaekle III
Ms. Melissa Johnson
Mr. Dean Mattern
Mr. James McNair
Mr. James T. Melvin
Mr. Chad Oakley
Mr. Clinton Pinyan
Mr. Allen Purser
Ms. H’Tuyet Rahlan
Ms. Ashley Brooks Reckard
Mr. Michael McCoy Renner
Ms. Katina Richmond
Mr. Sheila Robinson
Ms. Judith Schanel
Ms. Melanie Shields
Mr. Butch Simmons
Mr. Shaka Singleton
Mr. Adrian T. Smith
Ms. Nancy Sollosi
Mr. Christopher Taylor
Mr. Darin Thomas
Ms. Melanie Tuttle
Suzan Zuljani Wasik
Ms. Laura Williard

Class of 2007
Mr. James Adams
Mr. Eric Becoats
Ms. Theresa Byrd
Ms. Pamela Cash
Ms. Tamika Bowers
Ms. Teresa Class
Ms. Kaeppler Deal
Ms. Valerie Edson
Mr. Joseph Farrar, Jr.
Mr. Mark Fricke
Mr. Sam Funchess
Ms. Kimberly Gatling
Ms. Barbara Glenn
Ms. Kristi Griggs
Ms. Lucretia Guia
Mr. Richard Hails
Mr. Jeffrey Hatcher
Mr. R. Harper Heckman
Mr. Bryan Howell
Ms. Cindy Jarrett-Pulliam
Ms. Susan Jones
Ms. Rhonda Joyce
Ms. Gina Katzmark
Ms. Cynthia Kirkley
Mr. Kenneth Klase
Mr. Christopher Lowe
Mr. John McLendon Jr.
Mr. John Merrill
Ms. Lynn Minikel
Mr. Ivan Mosley, Sr.
Mr. Steven Neu
Mr. Michael Phillips
Mr. Mercer Oast
Mr. William Porter
Ms. Ashley Poteat
Mr. James Seramba
Mr. Ronald Shuster
Mr. Jason Sparrow
Ms. Shayla Stevenson Sharpe
Mr. Ron Sydell
Ms. Mahin Taremian
Mr. Craig Taylor
Ms. Susan Vernon
Ms. Pamela Watkins
Ms. Debra Welch
Mr. Bart Willey
Mr. Calvin Williams, Jr.
Mr. Kevin Witriol

Class of 2008
Mr. Stanislav Antolin
Ms. Shermin Ata
Mr. Keith Ayscue
Ms. Vicki Block
Mr. Nickolay Bochilo
Mr. Mark Brainerd
Mr. F. Cooper Brantley, Jr.
Ms. Elizabeth Brewington
Ms. Sherri Brown
Mr. Doug Burroughs
Ms. Jacqueline Camp
Mr. Darren Carrino
Ms. Leslie Conway
Ms. Mary Crowe
Mr. Brian Dalton
Mr. Bert Davis
Mr. Christopher Delaporte
Ms. Cindy Farrand
Mr. Adam Fischer
Mr. Damaris Franks
Mr. Wesley Garrison
Mr. Joseph Graves, Jr.
Mr. Ronnie Hardison
Ms. Starla Hughes
Ms. Shirley Hunter
Mr. David Irvin
Mr. James Jackson, Jr.
Mr. Barry Kitley
Mr. Tyrone Lawson
Mr. Paul Macksood
Mr. John Malone, Jr.
Mr. Davis Montgomery
Mr. Wendell Phillips
Ms. Pamela Reynolds
Ms. Amy Rhyne
Mr. Dewayne Southern
Mr. Scott Weeks
Mr. Brett Woodard
Mr. David Woods
Mr. Robert Zimmet

Class of 2009
Mr. Brent Allen
Mr. Jim Bibbs
Mr. Leo Bobadilla
Ms. Heather Brafford
Mr. Kevin Bullard
Mr. Larry Burnett
Mr. Lee Burris
Ms. Kristin Carlock
Ms. Kathy Cates
Ms. Jenny Caviness
Mr. Troy Chisolm
Mr. Brian Clarida
Ms. Dawn Davis
Ms. Ashley DeBruin
Mr. Shawn Dee
Mr. Anthony DeLoreto
Ms. Tuisha Fernandes
Mr. Ross Geller
Mr. Chris Gorham
Mr. Jason Hanflink
Mr. Cooper Harrell
Mr. Kay Jacobs
Ms. Caroline Jones
Mr. Bryan Kowalski
Ms. Tessa Leftwich
Mr. Ryan Livingstone
Mr. Brian McMillan
Ms. Valdenia McMillian
Ms. Melody Miller
Ms. Jackie Morelli
Mr. Howell Nelson
Mr. John Nicolson
Ms. Connie O’Steen
Mr. Lewis Rowell
Ms. Michelle Schneider
Mr. Becky Scoggins
Ms. Anne Shoemaker
Mr. John Shoffner
Ms. René Whitesell
Ms. Carley Williams
Ms. Misti Williams
Mr. Rob Wright

Class of 2010
Mr. David Allen
Ms. Lisa Anderson
Mr. Steven Anderson
Ms. Stephanie Ashton
Ms. Terrie Booker
Mr. Gary Booth
Mr. Anthony Boyd
Mr. Brian Byrd
Ms. Candi Carter
Ms. Cathy Daniels-Lee
Mr. William Andrew Donovan
Ms. Nannette Funderburk
Ms. Katherine Haddix-Hill
Mr. Claude Hargrove
Mr. David Heggie
Ms. Toni Michelle Hollis
Mr. Tyler Hollis
Mr. Timothy Hooks
Mr. Jeffrey Howard
Ms. Anne Hurd
Ms. Cynthia Johnson
Ms. Afi Johnson-Parris
Mr. Mark Joy
Mr. Kenton Kreager
Ms. Heather Kristensen
Ms. Jodi Lorenzo-Schibley
Mr. Iain MacSween
Ms. Emily Meister
Mr. Timothy Minor
Ms. Stephanie Morris
Mr. Richard Newman
Ms. Christine O’Brien
Ms. Dawn Pagano
Ms. Mariela Perez-Simons
Mr. Otis Robinson, Sr.
Ms. Eileen Stammetti
Ms. Jennifer Stetler
Ms. Lisa Tandan
Ms. Sheila Thrower
Ms. Ray Trapp
Ms. Catherine Anne Tubaugh
Ms. Kristen Yntema

Class of 2011
Mr. Nicholas Bakatsias
Mr. Durant Bell
Ms. Kendra Neese Bowers
Mr. Joseph Brady
Mr. Steve Bryan
Ms. Anne Carter
Mr. Kyle Corum
Mr. Robert Creel
Ms. Cynthia Croft
Dr. Peter Dalldorf
Mr. Michael Digh
Ms. Annemarie Dloniak
Mr. Manuel Dudley
Mr. Adam Dupuis
Mr. Christopher Edwards
Ms. Jennifer Fountain
Ms. Allison Fuqua
Ms. Jennifer Gipp
Mr. Shawn Godfrey
Mr. Gregory Grissett
Mr. Patrick Harrell
Mr. Derek Harris, Jr.
Ms. Jennifer Harrod
Ms. Lynn Harvey-Akan
Ms. Jamie Hawkins
Mr. Paul Hicks
Mr. Joel Kaczmarek
Mr. Hal Kern
Mr. Mark Laferriere
Mr. Elijah Lovejoy
Ms. Sharon Maney
Mr. Kevin McClain
Mr. Shawn Metzger
Mr. Jeffrey Montgomery
Mr. Sean Mulligan
Mr. Michael Pittman
Ms. Nicole Pride
Ms. Sarah Privette
Ms. Karen Ryan
Mr. Daniel Scutari
Ms. Sheila Slaydon
Ms. LaWanda Wallace
Ms. Youland Williams
Mr. Jerry Wise
Ms. Leigh Yates
Ms. Edie York

Class of 2012
Mr. Peter Amidon
Mr. Victor Blackburn
Mr. Eric Bland
Mr. Shaun Bradshaw
Ms. Mary Bridges-Hicks
Ms. Leonora Bryant
Mr. Jason Cannon
Ms. Chele Carter
Ms. Kristen Christman
Ms. Kim Cook
Ms. Sarah Doggett
Mr. Alex Elkan
Ms. Emily Faucher
Ms. Yvetta Grier
Ms. Peg Hall
Ms. Lori Hancock
Mr. Steve Horsley
Mr. Tony Hyde
Ms. Patsy Isley
Ms. Sarah Ivory
Mr. Louis Judge, III
Ms. Kate Lehmkuhler
Mr. Gerald Little
Ms. Alexis Martinez-Fedrizzi
Mr. Pat McGill
Mr. Kim McKone
Ms. Tammy McNeil-Rankin
Ms. Hope Newkirk
Mr. Richard Oliver, Jr.
Ms. Pamela Olson
Ms. Carolyn Raia-McGovern
Mr. James Reed
Mr. Jeff Reichard
Mr. Michael Richardson
Ms. Dawn Roberts
Mr. Donegan Root
Mr. Jeff Smith
Ms. Lisa Smith
Ms. Amy Strickland
Mr. Rob Timmons
Ms. Carmen White
Ms. Holly Wilson
Ms. Tamera Ziglar

Class of 2013
Ms. Sheila Allen
Mr. James Amidon
Mr. Martin Bare
Ms. Ashley Bennington
Ms. Gina Boulton
Ms. Heather Bowers Cross
Ms. Carla Brown
Mr. Robert Clinkingbeard
Mr. Samuel “Chip” Cook, IV
Ms. Julie Copeland
Ms. Megan Corkery
Mr. Stephen Cox
Mr. Philip Craft
Mr. Arturo Cummings
Dr. Steven Cureton
Mr. Curtis Davis
Ms. Mary Dunning
Mr. Jonathan Fender
Ms. Kathleen Gleason
Mr. Will Graham
Ms. Tyson Hammer
Ms. Anna Hoy
Mr. Dwayne Johnson
Ms. Karen Kantziper
Ms. Jody Karavanic
Mr. David Landon
Mr. Matthew Logan
Ms. Anne Macner
Ms. Karen Markovics
Ms. Jeri Miller
Ms. Tamara Monroe
Ms. Susan Pedaline
Ms. Allison Ray
Mr. John Robinson
Mr. Stephen Russell, Jr.
Ms. Merrill Seyler
Mr. Ross Sloane
Mr. Gregory Smith
Ms. Amy Speas
Ms. Misha Swint
Dr. Henry Tripp
Mr. Patrick Woods
Mr. James Wooten
Mr. Brian Wright
Mr. Christopher York

Class of 2014
Ms. Paige Butler
Mr. Dennis Campbell, II
Ms. Sonja Cauble
Ms. Margaret Chase
Ms. Kathy Clark
Mr. Kareem Coombs
Ms Chatonda Covington
Mr. Mark Dunnagan
Ms. Laura Gallimore
Mr. Ryan Glover
Ms. Renica Greene
Ms. Susan Greeson
Ms. Cindi Hewitt
Ms. Marion Hofmann
Mr. Britt Holcomb
Ms. Aisha Holloman
Ms. Krista Johnston
Mr. Ryan Krumroy
Ms. Irene Kyere
Mr. Carl Labonge, III
Mr. Richard Lundy
Ms. Pamelia McAdoo-Rogers
Ms. Skylar Mearing
Ms. Kristin Medlin
Ms. Melissa Miller
Mr. Trey Miller
Ms. Melanie Morris
Mr. Benjamin Norman
Ms. Collins Pickup
Mr. Bryan Pierce, Sr.
Ms. Wanda Pritchett
Mr. Mark Reid
Dr. Jim Settle
Mr. Haskell Shelton
Ms. Robin Stiles
Ms. Murphy Sullivan
Ms. Scotti Teschke
Mr. Kevin Thompson
Ms. Emily Voight
Mr. Buddy Lee Way, Jr.
Mr. Douglas West
Ms. Alisha Wielfaert
Ms. Christy Willard

Class of 2015
Mr. Antonio Blakely
Mr. Matthew Blake
Ms. Rolanda Burney
Ms. Kristie Catlin
Mr. Curtis Chesney
Ms. Christine Crandall
Mr. Lauten Crow
Mr. Samuel Crump
Ms. Courtney Dabney
Ms. Charlynn Dawson
Ms. Christina Dunn
Ms. Maria Gonzalez
Mr. James Hamrick
Ms. Stephanie Heckel
Mr. Christopher Hodgin
Mr. Robert Hurdle
Mr. Brian James
Mr. Randall Jenkins
Mr. Patrick Kane
Mr. Robert Kantlehner
Mr. Michael Kirkman
Mr. Rodney Lindsey
Ms. Ciara Marable
Mr. Sean Mason
Ms. Kelly McKee
Mr. Jeffrey Miller
Ms. Erin Molinaro
Ms. Tracy Myers
Ms. Karen Narita
Ms. Gail Pack
Mr. Joseph Ponzi
Mr. Michael Powers
Mr. Benjamin Ripple
Ms. Melissa Shearer
Mr. Ricardo Siordia
Mr. Jonathan Stevenson
Ms. Mary Vigue
Ms. Larice White
Ms. Caroline Wilson

Class of 2016
Ms. Emily Adkins
Ms. Tori Baker
Mr. Eric Bregman
Ms. Madison Carroll
Ms. Angela Collins
Mr. Michael Cooke, II
Mr. Nathaniel “Trey” Davis, III
Ms. Nora Dial-Stanley
Ms. Kelly Fisher
Ms. Kimberly Flowers
Mr. LaDaniel Gatling, II
Ms. Erin Geary
Dr. Sheila Gothard
Ms. Carrie Hanger
Dr. Tonya Hargett
Ms. Holly Holbrook
Mr. Peter Isakoff
Mr. Jeffrey Jackman
Dr. John Jenkins
Ms. Dionne Kearse
Mr. Brent Martin
Ms. Lauren McGuirk
Mr. Joseph Moore
Mr. Christopher Neal
Mr. Todd Owens
Ms. Lisa Pennington
Ms. Jennifer Reutter
Mr. Christopher Rivera
Ms. Terri Rouleau
Mr. Patrick Rush
Ms. Kristin Sanecki
Mr. Diedrich Schmidt
Ms. Stefanie Seligman
Mr. Stephen Shaw
Ms. Sara Siverson Spencer
Mr. Preston Stainback
Ms. Gavin Stevens
Mr. Adam Tarleton
Mr. Christopher Wagner
Ms. Shonel Watson
Mr. Richard Williams

Class of 2017
Mr. Richard Andrews
Ms. Peggy Barron-Antolin
Mr. Nathan Boler
Mr. Gary Brant, Jr.
Mr. Christopher Brown
Mr. Steven Buter
Mr. Andrew Cagle
Mr. Lynn Clark
Mr. Elliott Culp
Ms. Jacqueline Davis
Mr. Frederico de Moraes
Ms. Deborah Delair
Mr. Alex Dick
Mr. P. Keith Donegan
Mr. David Farrelly
Ms. Marlee Foster
Ms. Adrienne Friddle
Mr. Richard Gabriel
Ms. Tina Godfrey
Mr. Rodney Hall
Mr. James Harmon
Ms. Amanda Hodierne
Ms. Leslie Isakoff
Mr. Michael Jefferson
Mr. Lawrence Jerome
Ms. Pamela Kline
Ms. Katie Klod
Ms. Jacquelyn Kremer
Ms. Sarah Lanse
Ms. Natalie Martin
Dr. Teronda McNeil Hueitt
Ms. Ralisha Mercer
Ms. Corinna Miller
Mr. Donald (D. J.) O’Brien, III
Ms. Kristen Rives
Ms. Tiffanie Roach
Mr. Steven Stewart
Mr. John Umberger
Ms. Lynn Welborn
Mr. Phillip Wells
Mr. Justin White
Mr. Wayne Wyatt
Mr. Wayne Young
Mr. Michael Yow

Circle of Champions

Platinum
Gold
Silver

Kelly Office Solutions

Staunton Capital, Inc.

Atrium Health Wake Forest Baptist

Ralph Lauren

We know and grow Greensboro.